Home / Sağlıklı Yaşam / Cilt Sağlığı / Sağlıklı Cilde Sahip Olmanın Basit Yolları

Sağlıklı Cilde Sahip Olmanın Basit Yolları

Sağlıklı bir cilde sahip olmak basit adımlarla gerçekleşir. İlk olarak düzenli bir uyku düzenine sahip olunması gerekir. Cildin sağlıklı görünmesi için en az 7-8 saatlik bir uykuya ihtiyacı vardır. Özellikle hassas ciltler güneşten korunmalıdır. Kullandığı ürünlerin güneş koruyucu özelliği olması gerekir. Güneş ışınları cilde zarar verebilir. Cildinize uygun, cilt maskeleri kullanılması gerekir. Maskelerin daha doğal olması için evde kendiniz de yapabilirsiniz. Haftada en 1 kere uygun maskeyi kullanmalısınız. Cilde kullanılan ürünler, cilt sağlığını bozabilir. Bu nedenle cilde uygun makyaj ürünleri kullanılması gerekir. Daha önce kullanılmayan ve bilinmeyen markalar kullanılmamalıdır. Ürün süreli ciltte tutulan makyaj ürünleri, cildin nefes almasını engeller. Bu nedenle pudra, fondöten gibi makyaj ürünlerini mümkün olduğunca az kullanılmalıdır.

Cilde Etki Eden Diğer Etkenler

Cilde Etki Eden Diğer Etkenler

Su tüm vücuda yararlıdır. Yeterli su alımı cildi parlaklaştırır aynı zamanda vücuttan toksin atımını sağlar. Sigara, alkol gibi maddeler cildin sağlıksız görünmesini sağlar, bu tarz şeylerden uzak durulmalıdır. Bu nedenle günlük hayatta tüketilen besinlere dikkat edilmesi gerekir. Cilde uygun peelingler yapılabilir. Peeling ölü derinin atılmasına yardımcı olur. Günlük olarak doğru nemlendiriciler kullanılmalıdır. Özellikle kuru bir cilde sahip olan kişilerin bu ürünleri daha dikkatli kullanması gerekir. Cildin daha güzel görünmesi için en önemli etken gülümsemedir. Cildin daha sağlıklı görünmesi için doğru ve içten bir gülümsemeye ihtiyaç vardır.

About Sağlık Rehberiniz

Check Also

Varis Tedavisi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Ayakların ve bacakların baskılanması, yorulması ve kan dolaşımımızda meydana gelen çeşitli dengesizliklerden meydana gelen varis; …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir