Home / Güzellik / Sağlık Bakanlığı Kaliteli Kozmetik Ürünleri Duyuracak

Sağlık Bakanlığı Kaliteli Kozmetik Ürünleri Duyuracak

Sağlık Bakanlığı tarafından kaliteli kozmetik ürünleri ilan edilecek. İşte detaylar.

Sağlık Bakanlığı ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), denetimlerden başarıyla geçen kozmetik firmalarını da kamuoyuna ilan edecek.

AA’nın haberine göre yapılan kozmetik denetim sonuçlarını 3 ayda bir ilan eden ve güvensiz ürünleri açıklayan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Bugünden sonra sadece “güvensiz ürünler” değil “kaliteli ürünler” de kurumun internet sitesinden duyurulacak. Şuanda listeye 11 firma girmeyi başardı.

Türkiye’de bulunan, TİTCK’ye kayıtlı tüm kozmetik üretim yerleri sertifika başvurusunda bulunabilecek. Rutin denetimler dışında firmaların talepleri üzerine yapılacak bu denetim ve değerlendirmeler sonucu, standartları sağlayan üretim yerlerine “İyi Üretim Uygulamaları (GMP) Sertifikası” düzenlenecek.

Her aşamayı başarıyla geçenler bakanlığın sitesinden duyurulacak. Denetimler sürekli olarak yapılacak. Bakalım bu durumdan kozmetik firmaları nasibini ne kadar alacak zamanla göreceğiz.

About admin

Check Also

Sıkı ve Gür Saçlara Sahip Olun

Saç dökülmeleri çağımızın en önemli hastalıklarından birisi olarak gösteriliyor. Bilindiği üzere bu dökülmeler iki farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir