Home / Sağlıklı Yaşam / Mandalinanın Faydaları

Mandalinanın Faydaları

Kış meyvesi mandalinanın faydaları saymakla bitmiyor.

Her mevsimin ayrı bir sebzesi,meyvesi var. Kış meyvelerinden olan mandalina ise faydaları le dikkat çekiyor. Sağlık Rehberiniz olarak sizlere mandalinanın faydaları hakkında bilgiler sunacağız.

Soğuk Algınlığına İyi Gelir

Mandalina tüketmek soğuk algınlığı için birebir çözümlerden bir tanesidir.

Mantar

Mide ve bağırsak florasını temizler, vücut içerisinde oluşan mantar enfeksiyonlarını ve vücut dışındaki pamukçuk ve tırnaklardaki mantarları iyileştirici bir etkiye sahiptir.

Sindirim 

İştah açan özelliğine ek olarak vücudun güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Sindirim sistemini düzenler ve bağırsaklara fayda sağlar. Kabızlığı giderir, bağırsakları çalıştırır. Vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir, bağışıklık sistemine yardımcıdır. Sindirildiğinde vücuda enerji verir. Böbreklerin çalışmasını düzenler ve doğal bir idrar söktürücüdür.

Kanser

Yapılan araştırmalara göre mandalina akciğer kanserini önlemeye yardımcıdır. İçerisinde bulunan A vitamininde yer alan karotenoidler sayesinde akciğer kanseri riskini azaltır. Ayrıca hepatit C hastaları mandalina suyu tükettiklerinde içerisindeki criptoxanthin maddesinden dolayı da karaciğer kanseri riskini azalttığı ortaya çıkmıştır.

Cilt sağlığı

C vitamini serbest radikallerden vücudu korur, güneş ışınlarından gelen zararları giderir. Kabuğu direk olarak cilde uygulanabilir.

Saç sağlığı

Cilt sağlığı dışında kullanım alanı saç sağlığı olan mandalina, özellikle kırılgan saç yapısının ortadan kaldırılmasında önemli rol üstlenmektedir. Mandalina, saç dökülmesini engelleyebilir ve serbest radikallerin verdiği zararları azaltabilir.

About admin

Check Also

Cinsel İktidarsızlığın Sebepleri

Cinsel iktidarsızlık sorunu dünya genelinde birçok erkeğin yaşadığı sorunların başında gelmektedir. Cinsel iktidarsızlık erkeklerin ereksiyon …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir