Home / Sağlıklı Yaşam / Kadın Sağlığı / Limon İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Limon İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Adet dönemlerinde gecikme sorunu yaşayan kişiler genellikle gebe olduklarından şüphelenmektedir. Bebek için henüz hazır olmayan ve gebelik düşünmeyen kadınlar için gebe kalmak kimi zaman üzücü olmaktadır. Gebeliğin kesinliğini öğrenmek isteyen kişiler mutlaka kan testi yaptırmalıdır. Fakat bazı yöntemler ile de gebeliğin anlaşılabilmesi mümkündür. Gebelik yaşayan kadınlarda Beta hcg değerleri yükseliş göstermektedir. Önce kanda ortaya çıkan bu hormon artış göstermesi ile birlikte gebeliğin ileri ki günlerinde idrara da karışmaktadır. Bu nedenle idrardan da gebelik bulguları yapılabilmektedir.

Günümüzde gelişen teknolojiler ile birlikte gebelik sürecini çok kısa bir süre içerisinde öğrenebilmeniz mümkündür. Oysa geçmiş dönemlere bakıldığında kadınlar gebe olup olmadıklarını anlamak adına pek çok farklı yöntemi denemişlerdir. Örneğin Mısır’da eski tarihlerde kadınlar hamile olup olmadıklarını öğrenmek için idrarları ile çiçekleri sularlarmış. Evli bir kadın ile gebelik şüphesi olmayacak bekar bir kadın iki farklı çiçeği idrarları ile sularlar eğer evli kadın hamile ise o kadının çiçeğinin daha kısa sürede büyüdüğü fark edilirmiş.

Limon Testi Yapımı

Limon Testi

Limon ile gebelik testi idrardan gebeliğin anlaşılmasına yardımcı olmaktadır. Öncelikle idrarınızı yapacağınız bir kap ve bir adet limona ihtiyacınız vardır. Sıktığınız limonun idrar içerisinde çöküp çökmediğinin görülmesi gerekmektedir. Eğer limon tortuları idrarın içerisinde çöküyor ise hamile olduğunuz anlamına gelebilmektedir. Kimi zaman limon tortuların idtrarın üzerine çıkabilmektedir. Bu durumda gebeliğin olmadığı anlaşılmaktadır.

About Sağlık Rehberiniz

Check Also

Ağrılı Adet Görme Menstruel Kramplar

Pek çok kadında adet kanamaları ağrısız geçse de bir çok kadın için regl dönemleri tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir