İştah Kesen Yiyecekler

Fiziken daha güzel gözükmek içi yaptığımız diyetler bizim fazla kilolarımızdan da kurtarıp sağlıklı bir bedene sahip olmamızı sağlar. Kilo vermek adına kendimizi asla aç bırakmamalıyız. Yeme isteğimizi ve iştahımızı frenlemek için iştah kesen ve tok tutan besinleri arar dururuz. Verilen kiloları korumak ve dirençli bir diyet için vücudumuzun günlük ihtiyacı olan protein, vitamin, yağ ve karbonhidratı doğru besinlerden alıp istediğiniz kalıcı kiloya ulaşabilirsiniz. Diyete başladıktan sonra iştah kesici yiyecekler tüketmeniz size başladığınız diyette çok yardımcı olacaktır.

İştah Kesen Yiyecekler

İştah kesen yiyecekler bize diyetimizde kolaylık sağlayacaktır.

Yeşil çay: Diyet deyince akla ilk gelen çaydır. Yağ yakımını hızlandırarak size tokluk hissi verir. Günde 2 fincan yeşil çay tüketmek metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır.

Su: Vücudunuzdaki su kaybı size kendinizi sürekli aç hissettirebilir. Acıkdığınız zaman önce su tüketin. Açlık hissinizin azaldığını göreceksiniz.

Tarçın: Kokusu ve aroması mükemmel olan bu bitki yeme isteğinizi de kesecektir. Gün içinde yarım çay kaşığı tüketmemiz tavsiye edilir.

Salata: Yemeklerinizle birlikte salatada tüketirseniz hem az kalori alır, hem de uzun süre tokluk hissi yaşarsınız.

Yulaf ezmesi: Besleyici olduğu kadar kalorisi çok düşük bir besindir Süt ve kuru meyvelerle tatlandırıp tüketebilirsiniz.

Yoğurt: Kalsiyum yönünden çok zengin olan bu yiyecek sağlıklı ve düzenli kilo vermenizi sağlar. Tok kalmanıza ve zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Yağ: Yağ tüketimi diyet için olumsuz gözükse de vücut için bir ihtiyaçtır. Ara öğünlerde bir kaç ceviz, badem zeytin tok kalmanıza destek verecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here