Home / Sağlıklı Yaşam / Anne ve Bebek Sağlığı / Hamilelik Döneminde Yürüyüş Pilates Yoga Yüzme

Hamilelik Döneminde Yürüyüş Pilates Yoga Yüzme

Gebelik sürecinizin ve doğumunuzun rahat geçebilmesi için yapmanız gereken kolay ve pratik uygulamalar bulunmaktadır. Günümüzde spor alanında bir çok gelişme görülmekte olup uygulama konusunda da fazlası ile destek vermektedir. Gerek tek başınıza gerekse eşiniz ile beraber katılabileceğiniz bu aktiviteler nelerdir inceleyelim.

Hamilelikte Spor

  1. Yüzme

Hamilelik süresinde yüzmeniz bacak ve karın kaslarınızın çalışmasını sağlayacaktır. Kaslarınızın gevşeyip rahatlıkla kullanılabilir hale gelmesi doğum sırasında krampları en aza indirgeyecektir. Hamilelik döneminde yüzme yapılması gereken doğru bir aktivitedir.

 

  1. Pilates

Tüm vücut kaslarınızı çalıştırarak günlük yaşantınızda da rahat hareket etmenizi sağlayacak olan pilates hamilelik dönemindeki kasılmalarınızı azaltmak için çok uygun bir spordur. Devamlı hale getirmeniz durumunda doğum sırasında sancıları kolaylıkla atlatmanızı sağlayacaktır. Hamilelik döneminde pilates kolay bir doğum gerçelşetirebilmeniz için uygun bir aktivitedir.

 

  1. Yürüyüş

Sadece hamilelik döneminde değil yaşantınızıın her alanında yapmanız gereken bir aktivitedir. Hamilelik döneminde yürüyüş bacak, baldır ve kalça kaslarını sıkılaştıracak ve doğum sonrası yürüyüş ve taşıma durumlarında sizleri rahatlatacaktır.

 

  1. Yoga

Hamilelik döneminde yoga yapmak gergin ve stresli olduğunuz durumları rahatlıkla çözümleyebilmenizi sağlayacaktır. Özellikle oturma şekli üzerine gelişen bir spor olduğu için sırt ve bel ağrılarınızı azaltacaktır.

Bunların yanı sıra gebelik sürecinizin ve sonrasının rahat geçebilmesi için doğru beslenme ve hareket sıklığı ile dinlenme sıklığınızı dengelemelisiniz. Hamileliğinizin birçok sorun ile beraber sizi zorlamasını istemiyorsanız aktif bir gebe olmaya dikkat ediniz.

About Sağlık Rehberiniz

Check Also

Dengeli Hamilelik Beslenmesi

Düzenli ve dengeli hamilelik beslenmesi, bir bayan için oldukça önemli bir konu olarak dikkat çekmektedir. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir