Home / Sağlıklı Yaşam / Ağız ve Diş Sağlığı / Diş Beyazlatma Bleaching Ve Detayları

Diş Beyazlatma Bleaching Ve Detayları

Estetik ve güzellik insanların olmazsa olmazlarının başında yer almaktadır. Yüz estetiği diyince ise ilk akla gelen dişlerimizdir. Günümüz insanı dişlerindeki sorunlar yüzünden gülmekten bile çekindiklerinden bahsederlerken bazı insanlar ise dişlerindeki sarılıklar yüzünden ağızlarını kapatarak güldüklerinden söz ediyorlar.

Sigara, kahve, çay gibi ya da çeşitli sorunlardan kaynaklı diş sararmaları yada cilt lekelerinin çözümü için son yıllarda pek çok teknik geliştirildi. Bunların arasında en çok tercih edilenlerden biri ise Bleaching tekniği. Bu teknik sonrasında dişlerde 3 ile 4 ton arasında değişen bir beyazlanma sağlanmaktadır.

 Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Dişlerde sararma ve leke şikâyetiyle diş doktora başvurulduğu zaman doktorumuzun yapacağı ilk şey diş taşlarından, tartar ve plaklardan dişlerimizi arındırmaktadır. Sonrasında ise bleaching işlemi uygulanır. Bu işleme başlamadan önce ise diş etlerine herhangi bir zarar vermemek adına koruyucu bir tabaka ile kaplanır ve beyazlatma aşamasına geçilir. Bleaching aşamasında diş ağartıcı ilaç bir fırça yardımı ile dişlerimizin üzerine sürülür ve dişlerimizin üzerine belli yoğunlukta ve uzaktan bir ışık verilerek bir süre bekletilir. Bu ışık ve ilaç ile dişlerimizde beyazlaşma başlar ve daha ilk seansta kendini belli eder.

 

Dişlerin durumuna göre belli aralıklarla işlem birkaç seans daha tekrar edilebilir Bleaching diş beyazlatma uygulamasının herhangi bir yan etkisi yoktur. Uygulama bittikten sonra sıcak ve soğuğa karşı hassasiyet gözükse de çok kısa bir süre içerisinde bu durum ortadan kalkacaktır.

About Sağlık Rehberiniz

Check Also

Ağız Kokusunu Önlemenin Yolları

Ağız kokusunu önlemenin yolları için öncelikle nedenini araştırmak gerekir. Ağız kokusu ihmalkârlıklarınızın yanında ciddi sağlık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir