Home / İlişkiler / Cinsellik / Cinsel İsteği Artırma Yolları

Cinsel İsteği Artırma Yolları

Cinsellik kadın ve erkekler de ergenlik başlangıcından itibaren birlikte olma güdüsünün baş göstermesiyle oluşurken, belli sorunlar ve nedenlerden dolayı cinsel isteksizlik özellikle son zamanlar da oldukça çiftler arasında ciddi etkiler göstermiş durumdadır. Bu isteksizliklerin genel nedeni ise kronik stres, sigara ve yediğimiz ağır yemekli besinler önemli etkiler arasında yer almaktadır. Cinsel isteği artırma yolları doğal yollarla elbet mümkündür.

Cinsel İsteği Arttırma Yöntemleri

  1. Yol

Düzenli spor yapmak cinsel isteği arttırabileceği gibi kan dolaşımının artması hem vücudunuza çeşitli yararları olacağı gibi cinsel açıdan da önemli etkileri görebilmeniz mümkün olacaktır. Özellikle kilo vermek, yağ kütlesi azaltmaya çabalamak, testosteron hormonunuzu arttırarak cinsel isteğinizin artmasına neden olacaktır.

 

  1. Yol

Rahatlama egzersizleri yine cinsel isteksizliğin azalmasın da önemli bir etki yapmaktadır. Stres bozuklukları yaşayan insanlar özellikle yoga, tai chi ya da plates gibi egzersizlerle kendilerine gelerek stresten uzaklaşmaları cinsel isteği arttırabilecek unsurlardan birisi olmaktadır.

 

  1. Yol

Aktarların yardımıyla alabileceğiniz çeşitli bitkisel ürünler ile kendinize çay hazırlayabilir, böylelikle bu çayları düzenli tüketmeniz sonucun da doğal yollarla cinsel isteksizliğinizin önüne geçmiş olacağınızdan emin olabilirsiniz.

 

  1. Yol

Partneriniz farklı cinsel pozisyonlar deneyerek cinsel hayatınıza renk katabilir böylelikle, cinsel hayatınıza katkı katabilirsiniz. Özellikle seks oyuncakları ve ilişkinizi daha heyecanlı ve canlı tutmak da oldukça fayda sağlayacaktır.

 

  1. Yol

Doğal besinler tüketmek yine cinsel isteksizliğinin azalmasın da önemli bir katkı sağlayacaktır. Karbonhidrat ve yağı besinler tüketmek yerine protein ağırlıklı ve sebze ağırlıklı beslenmek önemli etki yapacaktır.

About Sağlık Rehberiniz

Check Also

Doğum Kontrol Hapları Cinsel Sorunlara Sebep Oluyor mu?

Yapılan araştırmalar neticesinde doğum kontrol hapları cinsel sorunlara sebep olduğu açıklanmıştır. Sebebine değinecek olursak; hapları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir