Home / Güzellik / Cildimiz Nelerden Zarar Görür ?

Cildimiz Nelerden Zarar Görür ?

saglikli-cilt

Günlük yaşamımızda kullandığımız, tükettiğimiz, maruz kaldığımız ya da herhangi bir şekilde temas etmek zorunda olduğumuz birçok madde, cildimize önemli ölçüde zarar veriyor. Yüz sağlığımız için kullanmayı tercih ettiğimiz çoğu madde, içerdiği kimyasallar itibariyle beklenilen yarardan çok daha fazla oranda zarar verebiliyor. Bu durum da cilt bakımı için kullanılması gereken ürünler arasında dikkatli bir seçim yapma gerekliliğini gösteriyor.

Cilde Zarar Veren Su Tüketimi

Her bünyenin günlük sıvı gereksinimi farklı olsa da, insan vücudunun suya duyduğu ihtiyaç tartışılamaz. Çok fazla oranda su içmenin cildi güzelleştireceğine dair yaygın bir inanış olsa da, konu aslında bundan farklı. Gereken orandan fazla su tüketimi, cildin nemlenmesine ve zarar görmesine yol açıyor. Bu nedenle fazla sıvı tüketimi uzmanlar tarafından önerilmiyor.

Sivilce Patlatmak

Genellikle yüz bölgemizde ortaya çıkan ve istenmeyen bir görüntü oluşturan, özgüven kaybına neden olan bir etmen olarak sivilceyi yok etmek için halk arasında birçok yol göze çarpıyor. Bunlardan en yaygını ve en zararlı olanı ise, sivilceyi sıkarak patlamasını sağlamak. Bu yöntem cilde kalıcı bir hasar verebiliyor.

Makyaj Malzemeleri

Yapıları tamamen kimyasal maddelerden oluşan günlük makyaj malzemeleri, düzensiz ve bilinçsiz kullanım sonucunda hem vücut sağlığına hem de cilde azımsanmayacak ölçüde zarar verebiliyor. Bu nedenle uzmanlar tarafından önerilen ortak görüş, resmi testlerden geçmeyen ucuz makyaj malzemelerinin kullanılmaması yönünde.

About admin

Check Also

Sık Yapılan Güzellik Hataları

Her genç kız güzel ve etkileyici bir görüşüne sahip olmak ister. Fakat kimi zaman bakım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir