Home / Sağlıklı Yaşam / Beslenmek Karın Doyurmak Değildir

Beslenmek Karın Doyurmak Değildir

Günümüzde birçok insan beslenmeyi karın doyurmak olarak algılar. Bu büyük bir sorundur. Beslenmek aslında vücudunuz için gerekli protein, karbonhidrat, vitaminler, mineraller gibi birçok yararlı maddeyi vücudunuza almanız demektir. Bunu besinler aracılığıyla yapabilirsiniz. Vitaminsiz, mineralsiz yediğiniz yiyecekler sadece karnınızı doyurmanızı sağlar. Bu da hastalıklara davetiye verir. Aynı zamanda çabucak yorgun ve halsiz düşmenizin başlıca nedenleri arasında yer alır. Günlük ihtiyaçlarınız için yiyip içmeniz gerekenleri kısaca sıralayalım.

Günlük Süt veya Süt Ürünleri

Günlük Süt veya Süt Ürünleri

Günlük yiyeceğiniz süt ürünleri veya içeceğiniz bir bardak süt ile kalsiyum ihtiyacınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki süt ve süt ürünleri vücudunuz için oldukça yararlı besinlerdir. Bu besinler aynı zamanda hastalıklar ile mücadelede oldukça önemli rol oynarlar. Bu yüzden günlük en az bir kase yoğurt, bir kibrit çöpü kadar peynir veya bir bardak kadar süt içmeyi ihmal etmeyin.

Sebze ve Meyve

Sebze ve meyveler bağışıklık sisteminizi güçlendirerek vücudunuzun daha dinç olmasını sağlayacaktır. Günlük meyve tüketiminizi organik meyveler ile karşılamanız hastalıklara yakalanmanızı ve hastalıklara karşı direncinizi artıracaktır. Günlük sebze yiyemezseniz bile haftada bir kaç gün kesinlikle sebze tüketin.

Et ve Tereyağı

Tereyağı ve et günlük sizin protein ve kalori ihtiyacınızı karşılayacaktır. Tereyağının lezzeti ve mineral açısından zenginliği ile günlük yemeklerinizde kullanabileceğiniz gibi sabah kahvaltısında da sofranızda bulundurabilirsiniz.

 

About Sağlık Rehberiniz

Check Also

Kanserde Alternatif Tıp Tedavisi

Kanser hastalığı günümüzde en sık rastlanılan hastalıklardan biridir. Tıp dünyasının kanser hastalığı konusunda yaptığı kapsamlı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir